Elhenická vyhrála Velkou cenu Slovenska, Řehůřková s limitem na Světovou Univerziádu

Padesátimetrový bazén v Bratislavě hostil kvalitně obsazený mezinárodní závod 47. ročník Velké ceny Slovenska. Plavci trutnovské Lokomotivy bojovali na dvou frontách. Pětice trutnovských reprezentantek startovala v barvách národního týmu, ostatní v barvách Lokomotivy Trutnov.

trutnovské reprezentantky

trutnovské reprezentantky zleva: Vaníčková (nezúčastnila se), Řehůřková, Pechancová, Zaplatilková, Elhenická, B.Morávková, které podporuje firma FM Servis Trutnov

Řehůřková s limitem na Světovou Univerziádu

Páteční odpoledne, kdy byly na pořadu vytrvalostní disciplíny, přineslo do trutnovských řad radost, ale i trochu smutku. Alžběta Řehůřková vstupovala do závodu na 800 m VZ s cílem splnit vypsané limity na vrcholné mezinárodní akce Světovou Univerziádu v Bělehradě a Mistrovství světa v Římě. Předpokladem pro tento cíl bylo zaplavání výrazného osobního rekordu, což se Bětce podařilo a časem 9:00,54 pokořila univerziádní limit, který však ještě nezaručuje účast. Za limitem na světový šampionát zaostala o 1,5 sekundy a obsadila nepopulární 4. místo, avšak hned za medailistkami z evropských šampionátů, závodnicemi Maďarska a Slovinska. Ve vytrvaleckých disciplínách potvrdila svoji suverenitu mezi českými juniorkami Jana Zaplatilková, která v závodě na 1500 m obsadila druhé místo a časem 17:44,08 splnila limit do reprezentačního výběru juniorů pro příští sezónu a patří ke kandidátkám účasti na ME juniorů v Praze.

Martina Elhenická s pohárem pro vítězku závodu na 200 m znak

Výborná Elhenická

Svoji výbornou formu před ME juniorů v Praze, opět potvrdila Martina Elhenická, když zvítězila ve finále své parádní disciplíny 200 m znak časem 2:17,76 čímž splnila reprezentační limit. Na poloviční trati obsadila 3. místo a potvrdila tak své vysoké ambice pro MEJ. Do finálových bojů ještě zasáhly B. Morávková, A. Pechancová, K. Kultová a P. Havelková.