Trutnovské plavecké naděje v hlavních rolích při bojích o ceny rytíře Hrona

Šišky salámu. Takové ceny čekaly na nejlepší plavce v závodech O cenu rytíře Hrona, které se uskutečnily v Náchodě. Do tamního bazénu se vydalo soutěžit i 31 nadějí TJ Loko FM Servis Trutnov a právě ty z větší části ovládly hlavní závody na 100 a 200 metrů polohovky.
Na dvousetmetrové trati mezi staršími žáky zabrali Trutnovští kompletní umístění „na bedně“. Zvítězil Karel Lisý (celková bilance v Náchodě: 2 zlaté - 1 stříbrná - 1 bronzová), druhý byl Tomáš Bartovský (3 - 1 - 0) a třetí dohmátl Pavel Kubec (0 - 0 - 2). V mladších žácích, kteří plavali sto metrů, vyhrál Matyáš Nývlt (3 - 0 - 0).

tn_Hronov

V konkurenci starších děvčat se prosadily na dvě nejvyšší příčky zlatá Denisa Gnolová (2 - 1 - 1) a stříbrná Emma Zámišová (0 - 1 - 2). Mezi mladšími žákyněmi sice plavkyně Lokomotivy na čtvrtý trutnovský triumf nedosáhly, ale patřily jim zbylé dvě medaile: 2. místo Romana Lankašová (2 - 2 - 2) a 3. místo (1 - 0 - 1).

„Někteří naši závodníci byli na závodech úplně poprvé, na medaile zatím nedosáhli, ale zaplavali si s konkurencí a získali motivaci do dalších závodů,“ povídala trenérka Lenka Davidová