Soukromá show trutnovaček v Praze: 8 závodů, 8 medailí a z toho 5 zlatých

Forma se jich drží jako klíště. Plavkyně Martina Elhenická a Aneta Pechancová svými výkony na začátku sezony stále udržují laťku nasazenou hodně vysoko. Velká cena Prahy a její 39. ročník tak spíše připomínala soukromé závody trutnovského tandemu. Co start, to umístění na stupních vítězů.
Třikrát první a jednou třetí. Takovou bilancí potvrdila úžasné parametry aktuální formy Martina Elhenická. Na úvod svého pražského vystoupení dokázala vyhrát 200 metrů prsa. „Bylo to spíš na rozplavání,“ usmívala se dívka, která si tuto disciplínu „stříhla“ po delší době a s časem o dvě vteřiny za osobákem byla spokojená. Z vítězství se mladá olympionička radovala i o chvíli později na trati 100 znak. O víc než vteřinu pomalejší čas než na VC Trutnova okomentovala slovy: „Nic moc.“

tn_imagen

Aneta Pechancová (vlevo) a Martina Elhenická

Výkon dne předvedla ve finále kraulové čtyřstovky – 4:20,10. „Asi opět vteřin lepší osobák, takže obrovská spokojenost,“ zářila Elhenická. Na rozdíl od ostatních jejich závodů to však paradoxně stačilo „jen“ na bronz. „Škoda, že jsem ještě nejela aspoň o 11 setin rychleji,“ prohodila při pohledu na výsledný čas. Vydařenou tečku za pražskou misí udělala na 400 polohovce. „Nejlepší letošní výkon, takže taky spokojenost,“ hlásilo blonďaté torpédo po třetím vítězství.

Aneta Pechancová vyhrála v neděli dva závody. Oba v dopolední sekci. „Slušný časy,“ poznamenala k vystoupením na 100 motýlka (1:04,54) a 50 kraul (26,78). Odpolední program už jí nevyšel podle představ. „Ty starty bych skoro nazvala, že byly zbytečně plavané,“ kritizovala sama sebe. I když z toho na 200 znak bylo druhé místo a 100 kraul dohmátla jako třetí. „Kraul byl ale hodně špatný. Měla jsem to vyhrát a výsledný čas měl být úplně někde jinde. Mohlo to být tím, že jsem byla unavená, přeci jen neděle odpoledne. Nechci se však vymlouvat, prostě to bylo špatný,“ uzavřela.