Opět zlatá štafeta plavkyň

Zimní mistrovství ČR 2010

V Chomutovském padesátimetrovém bazénu, bojovali o mistrovské tituly plavci z celé ČR. Podkrkonošský region reprezentovala desetičlenná  výprava TJ Loko FM Servis Trutnov.
Že „trutnováci“ stále patří do české špičky dokázali ziskem 5 medailí (1- 2-2). Kromě medailí vybojovali ještě jedenáct dalších účastí ve finále „A“ (8 nejlepších) a dvanáct účastí ve finále „B“ nebo semifinále (16 nejlepších).

plavani10-008_m

Velmi výraznou stopu zanechala účastnice MEJ  Martina Elhenická, která vybojovala stříbrnou medaili v závodě na 400 m polohový závod. V tomto závodě, kterému vládla momentálně nejlepší česká polohovkářka Závadová, nechala za sebou svoji oddílovou kolegyni a trojnásobnou účastnici ME, Alžbětu Řehůřkovou. Ta vybojovala v dramatickém závěru bronzovou medaili, která má vzhledem k velkým tréninkovým výpadkům (zdraví, studium) cenu zlata. Martina přidala ještě 3. místo na poloviční trati a čtvrté na své parádní trati 200 m znak, kde je momentálně obrovská konkurence, když první dvě závodnice si již zajistily účast na ME. O čtvrtou trutnovskou medaili se postarala hned ve svém prvním závodě účastnice MS v Římě Aneta Pechancová, když v nejkratším kraulovém sprintu vybojovala stříbrnou pozici. Finále „A“ kromě výše zmíněných závodnic plavala i B.Morávková, která obsadila 5. místo na kraulové padesátce a Jana Zaplatilková v závodě na 800 VZ. Do „béčkových“ finále se nečekaně výborným výkonem kvalifikovala mladší ze sester Morávkových, Adéla a také Krause, Havelková,Kultová a Melicharová.

plavani10-009_m

Nečekanou zlatou medaili vybojovalo systémem „start-cíl“ kvarteto Morávková, Elhenická, Pechancová, Řehůřková ve štafetě na 4x200 metrů volný způsob v čase 8:43,59, když za sebou nechaly štafety Brna i Ostravy. Ve stovkových štafetách naopak očekávané medaile nepadly a trutnovačky se musely po nepřesvědčivých výkonech způsobených již značnou únavou spokojit s pátým a šestým místem.

plavani10-010_m

Součástí tohoto MČR bylo vyhlášení Českého poháru za rok 2009, ve kterém obsadila stříbrnou příčku Aneta Pechancová a páté místo Barbora Morávková (na snímku s poháry). Úspěch trutnovských podtrhla sedmým místem Martina Elhenická.

plavani10-011_m