Pechancová a Doubicová s mistrovskými tituly. Zlaté i štafety.

M-ČR žactva v plavání

Do bazénů v Kopřivnici, Brně a Kladně se rozjelo 14 žáků trutnovské Lokomotivy bojovat o tituly přeborníků ČR. Vysoké ambice, které plavci měli před odjezdem se podařilo naplnit a domů se závodníci vraceli s 15 medailemi (6-3-6). Největší oporou byla juniorská reprezentantka Aneta Pechancová, která potvrdila roli favoritky a vybojovala 5 cenných kovů (3-1-1), okořeněných třemi krajskými rekordy na tratích 50 m VZ (27,22), 100 m znak a polohový závod (1:06,21 a 1:07,14). Aneta byla také hlavním motorem zlatých štafet na 4x50 m polohově a kraul. Spolu s ní tituly ve štafetách vybojovaly Tereza Doubicová, Linda Zieminská a Kamila Radtkeová.

plavani06-064_m

Na stupních vítězů 1. Aneta Pechancová, vpravo Tereza Doubicová

Do své bývalé reprezentační formy se vrátila Tereza Doubicová, která vybojovala mistrovský titul v závodě na 200m VZ a na čtyřnásobné trati si doplavala pro stříbro.

V Brně v bazénu Tesly si výborně vedla Jana Zaplatilková, když při kraulové osmistovce dohmátla jako druhá a ještě přidala dva bronzy v závodech 200 a 400 m VZ. Na znakové dvoustovce Eliška Melicharová překvapila třetím místem.

Martina Elhenická v kladenském aquaparku vylovila dvě bronzové medaile na 800m VZ a 100 m znak. Další plavci Boušková, Kultová, Suk, Mach, Havelková, Zieminská, Radtkeová, Bartoníček obsadili místa v první desítce.