Čtrnáct medailí pro nejmladší trutnovské plavce

Domažlice

Desetiletí plavci z trutnovské Lokomotivy se vydali na Pohár České republiky do Domažlic, kde se jim v závodech dařilo a vybojovali 14 medailových umístění. Jedinou zlatou medaili z domažlické pětadvacítky vylovil nadějný Maximilián Malý v disciplíně 50m prsa časem 42,9 s. , tento úspěch ještě doplnil o stříbro z dvojnásobné trati.

plavani06-053_m

Ostatním závodníkům Lokomotivy se také dařilo a zaplavali si výborné osobní rekordy, které znamenaly medaile. Adéla Morávková vybojovala pět stříbrných a jednu bronzovou medaili, Klára Antošová získala dvě třetí místa v prsařských disciplínách a David Jarkovský zazářil v disciplíně 400 VZ a vylovil stříbro. Dobrá týmová práce se projevila i ve štafetách na 4 x 50m volný způsob a polohově, kde se děvčata ve složení Morávková, Antošová, Fikejsová a Mohelská umístila na krásném druhém a třetím místě a chlapci ve složení Jarkovský, Krejčí, Malý a Kuna získali stříbrnou medaili.