Morávková ve Viareggiu ve finále

Plavecké závody evropské úrovně se konaly v italském Viareggiu. Čest reprezentovat Českou republiku na této významné akci měla i členka SCM a juniorské reprezentace Barbora Morávková z trutnovské Lokomotivy.

Ve své nejsilnější disciplíně 100m VZ opět dokázala, že v republice nemá ve své kategorii soupeřku a v Itálii postoupila do finále, kde obsadila 7. místo v čase 1:01,48. Tímto výkonem získala 633 bodů a zaplavala tak nejkvalitnější výkon z dívčí části výpravy, kterou tvořily další tři reprezentantky (Křenová, Michnová, Šulcová).

plavani05-001_m

Úspěšná reprezentantka Barbora Morávková se svojí mladší sestrou Adélou,
která na závodech v Mladé Boleslavi vybojovala 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.  foto-tb-

Na dvojnásobné trati obsadila 12. místo v čase 2:13,38. Barbora ke svému vystoupení řekla: Byla to pro mě další zkušenost na mezinárodní scéně. S výkony kromě motýlka jsem byla spokojena, protože byly blízko mých osobáků a na závody jsme s trenérem neladili, jelikož se momentálně nacházíme v období, které je zaměřeno hlavně na objem. Tato reprezentační akce se mi líbila, akorát Italky plavaly moc rychle. Doufám, že moje výkonnost půjde ještě nahoru a zúčastním se dalších akcí reprezentace, které jsou v plánu.