Trutnov obhájil čtvrté místo na mistrovství republiky družstev

Trutnov - Je to nejčastější umístění, které si plavkyně Lokomotivy vozí z finálového závodu MČR družstev. Čtvrté místo. „Bramborová" příčka jim na šampionátu, kde o víkendu v Ostravě plavaly pojedenácté v řadě, patřila už popáté.
plavani-2016-14 m„Považujeme to za super výsledek," pronesl trenér Tomáš Břeň. „Čtvrté místo je v momentálním mládí týmu maximum, jakého jsme schopny s holkami dosáhnout," navázala na jeho slova Aneta Pechancová, jedna z devíti závodnic, které v pátek a sobotu hájily trutnovské barvy v Porubě.

• 2016 - 4. místo

Už před odjezdem na sever Moravy bylo zřejmé, že pro medaile si mezi ženami půjdou tři jiné týmy. O zlato budou bojovat Ostrava a pražská Bohemka, které na stupně vítězů doprovodí Plzeň. Papírové předpoklady se naplnily. Západočešky ale tomu třeba šly naproti tím, že se oproti semifinále ještě posílily o Slovenku Zuzanu Mimovičovou.

Trutnovské plavání se naopak řadu let drží mezi špičkou jen zásluhou vlastní líhně. „Je to takový malý zázrak, že to stále jedeme se svými," prohlásil Tomáš Břeň. V Ostravě měla Lokomotiva nejmladší družstvo. Jeho členkami byly i Karolína Malíková (ročník 2003) a dokonce ještě o rok mladší Helena Blahová, která se blýskla dvěma prsařskými osobáky na stovce (1:22,55) a dvoustovce (2:57,51).

Nejvíce bodů za umístění připsala Martina Elhenická, která vyhrála osmistovku (8:59,28). Druhá byla na poloviční trati a třetí dohmátla na dvoustovce. Aneta Pechancová skončila na kraulové padesátce druhá a mezi prvními třemi dvakrát doplavala na motýlkářských tratích Klára Šimánová. Na stovce třetí a na dvoustovce druhá - v osobáku o dvě vteřiny (2:20,77), čímž se přiblížila limitu pro Evropu.

plavani-2016-15 m

Finále se vyvíjelo, jak se čekalo, a tak už před závěrečnou štafetou (4x100 kraul) Trutnovačky věděly, že i kdyby s brněnskou Kometou prohrály o jedno místo, čtvrtou příčku by obhájily. Plavkyně Loko však trochu symbolicky dojely čtvrté. Kometa až sedmá.

„Byť to není placka, myslím, že čtvrté místo v republice je velký úspěch. Skončily za námi silné týmy, se kterými jsme v minulosti bojovaly, ať Brno nebo Jihlava," uvedla spokojená Aneta Pechancová a byla ráda, že trutnovské plavkyně potvrdily, že se s nimi stále musí v republice počítat. Souboj o titul vyhrála domácí Ostrava. Mezi muži triumfovali plavci Komety Brno.