Blahová se zařadila do galerie vítězů s modrou stuhou, Pechancová vyhrála v Olomouci

Trutnov - Podvanácté z devatenácti ročníků, kdy se v Náchodě při tradičním mítinku O modrou stuhu hodnotí soutěž oddílů, toto pořadí ovládli plavci Lokomotivy. I bez svých největších opor, které se připravují na finále MČR družstev, zvítězili Trutnovští s velkým náskokem před domácím Náchodem a Blanskem. Soutěžilo 23 oddílů.
plavani-2016-13 mZ individuálních výkonů se ve výborném světle představilo hned několik závodníků. Největšího úspěchu dosáhla Helena Blahová, která zvítězila v hlavním závodě prsařském dvojboji O modrou stuhu města Náchoda. V kombinaci 200 a 50 metrů prsa zvítězila v časech 2:52,98 a 38,25 a ziskem 898 bodů s přehledem kralovala kategorii mladších žaček.

Tímto úspěchem se zařadila do galerie vítězů tohoto závodu, ve které figurují další plavci v trutnovských barvách (Elhenická, Holubová, Řehůřková, Morávková a další) a třeba i mistryně Evropy a olympionička Petra Chocová.

Na stupních vítězů Helenu doplnila na třetím místě Veronika Hůlková. V kategorii žen obsadila druhé místo a krásný pohár přivezla Romana Lankašová (časy 2:50,89 a 37,93). Mezi staršími žáky o dva body unikly stupně vítězů Filipu Vlčkovi, který jako mladší v dvojročníku obsadil 4. místo.

plavani-2016-11 m

Výše jmenované plavkyně stály na stupních vítězů i v dalších disciplínách. Helena Blahová ovládla ještě 200 polohovku a třikrát druhá byla na 100 motýl, znak a kraul. Veronika Hůlková zvítězila na 100 znak, druhá skončila na 200 polohovku a třetí na 100 kraul a motýl. Romana Lankašová byla třetí na 200 polohovku a 100 znak. Filip Vlček obsadil druhé místo na 50 prsa a třetí místo na 100 kraul.

Na stupně vítězů dále dosáhli tito plavci: Brádlová Dominika (0-1-1), Malíková Karolína (0-0-2), Pásler Jakub (0-1-0), Šolínová Karolína (0-1-1), Šutriepková Eliška (1-1-0).

Formu na padesátimetrovém bazénu před finále ligy (tento pátek a sobota v Ostravě) byla otestovat Aneta Pechancová na Velké ceně Olomouce. A dokázala, že stále patří do absolutní české špičky. Každý svůj start přetavila v cenný kov a domů odjížděla s vítězstvím na 50 metrů kraul (27,07), druhým místem na 50 motýl (28,51) a dvěma bronzy na znakové padesátce a stovce.