Žáci v domácím bazénu vylovili mistrovské medaile a přepisovali oddílové rekordy

Trutnov- Ve třech pětadvacetimetrových bazénech v České republice se o víkendu konaly národní šampionáty plavců žákovských kategorií. Města Jihlava, Prostějov i Trutnov byla svědky zápolení cca 200 závodníků na každém místě.
plavani-2015-57 mZ plavců Lokomotivy do Prostějova odjela trojice Romana Lankašová, Aleš Umlauf a Lukáš Dvořák. Do Jihlavy kvarteto Karolína Šolínová, Dominika Brádlová, Matyáš Nývlt a Tobiáš Pražák. V domácím bazénu o medaile bojovala sedmičlenná sestava ve složení Adéla Barvínková, Lucie Kraková, Karolína Malíková, Tomáš Haufer, Filip Vlček a bratři Jakub a Kryštof Páslerové.

Právě v domácím bazénu se plavcům Lokomotivy dařilo nejvíce, když vybojovali pět medailí. O tyto cenné kovy se zasloužili Jakub Pásler stříbrem a bronzem na motýlkových tratích 200 respektive 100 metrů v časech 2:35,84 a 1:11,21. V obou případech překonal dlouholeté oddílové rekordy - v kategorii dvanáctiletých na stovce a 12ti i 13tiletých na dvoustovce. Jakub dohmátl ještě čtvrtý na polohové čtyřstovce.

plavani-2015-58 m

Na této trati bronzovou medaili vylovil Filip „Filda" Vlček, který stejný kov přidal v závodě na 100 metrů polohově v novém oddílovém rekordu 12ti i 13ti letých žáků (1:10,59). Filip ještě přidal skvělá umístění na dalších tratích. Pátý doplaval na 50 VZ (28,72 - oddílový rekord) i 200 PZ a šestý na 100 prsa a 100 znak.

Polohová štafeta na 4x50 metrů ve složení Vlček, Haufer, J. Pásler a K. Pásler dohmátla na třetí pozici, když na prvním úseku překonal Filip Vlček oddílový rekord na 50m znak časem 33,05. Smůlu měla štafeta v kraulovém závodě, kde o medaili přišla v závěru o pověstný dohmat a byla z toho „bramborová" medaile.

plavani-2015-59 m

Velkou smůlu v závodě na 100 metrů znak měla i Karolína Malíková, které medaile unikla o 15 setin, doplavala pátá v čase 1:11,95. Sedmá ještě skončila v nejkratším kraulovém sprintu a devátá na dvojnásobné trati. „Bramborovou" medaili obrečela i Lucie Kraková, která na kraulové osmistovce dohmátla čtvrtá (10:12,10) a na poloviční trati sedmá (5:01,11). V nejdelším vytrvalostním závodě na 1500 kraul si pro osmé místo doplaval Kryštof Pásler. Celkově v hodnocení oddílů domácí plavci obsadili skvělé 5. místo z 80 startujících oddílů.

V jihlavské „šestidráze" vyšli plavci Lokomotivy medailově naprázdno, přesto zaplavané výkony byly velmi kvalitní. Karolína Šolínová se pětkrát vešla do elitní desítky. Nejlépe si vedla na 200 metrů motýlek, kde obsadila 5. místo (2:37,68) a 100 motýlek - 6. místo (1:11,37 - oddílový rekord). Ve vytrvalostních disciplínách 400 m polohově a VZ dohmátla devátá, v kraulové osmistovce desátá. Dominika Brádlová obsadila dvakrát šesté místo (800 a 400 VZ) a dvakrát byla devátá (100 VZ a 200 znak). Ostatní výše jmenovaní plavci doplavali ve druhé desítce startovního pole.

plavani-2015-60 m

Následující víkend čekají mistrovské soutěže 10ti a 11tileté žáky v Chomutově a Táboře. Ale hlavně nejlepší sedmička trutnovských žen odjíždí již ve čtvrtek se svými trenéry na seniorské a dorostenecké mistrovství České republiky do Plzně.