Nejhodnotnější plavecké výkony ve Zlíně předvedly Trutnovačky

Předposlední díl Českého poháru v plavání hostil o víkendu bazén ve Zlíně. Na 51. ročník tamní Vánoční ceny vyrazily i tři plavkyně TJ Loko FM Servis Trutnov - Aneta Pechancová, Martina Elhenická a Klára Šimánová. A byly vidět! Několikanásobné účastnice evropských šampionátů se dokonce probojovaly na stupně vítězů i v bodové soutěži výkonů, kdy se sčítaly dva nejlepší závody.

plavani-2014-14 m

Vůbec nejhodnotnější výkony předvedla ve zlínské pětadvacítce Martina Elhenická, která vyhrála patnáctistovku (16:34,53 - 814 bodů) a osmistovku (8:47,09 - 777 bodů). Celkovým součtem 1591 bodů za sebou nechala druhou v pořadí Ostravačku Terezu Závadovou o více než 150 bodů. Třetí místo získala Aneta Pechancová za 1422 bodů. Trutnovská plavkyně ovládla 100 polohovku (1:04,47 - 718 bodů) a 50 kraul (26,13 - 704 bodů).

„Některé časy šly. Třeba patnáctistovku jsem plavala jen šest vteřin za osobákem. A navíc jen proto, že se mi to prvních 400 metrů nechtělo moc jet. Potom 400 kraul byl také dobrý na to, že se plaval ráno. Jen vteřinu a kousek za osobákem. Ostatní nestojí moc za řeč," komentovala Martina Elhenická své zlínské vystoupení, kde ještě vyhrála zmíněnou kraulovou čtyřstovku a první skončila na stejné distanci i v polohovém závodě.

Aneta Pechancová přidala ještě dvě vítězství na 50 znak a 50 motýlek. „Všechny ty padesátky se zase o kus posunuly směrem k nejlepším časům a do republiky je ještě daleko, takže nezbývá než být spokojená. Trošku víc jsem čekala od 100 polohovky, nicméně závody byly strašně dlouhé a na konci už mi trošku chyběly síly," poznamenala plavkyně, která si ve Zlíně dala 11 startů. „Myslím, že závody svoje splnily. Teď se udržíme v závodním tempu a za tři týdny to bude super," dodala.

Zimní šampionátu plavců se uskuteční v Plzni poslední víkend před Vánocemi.

Hodně slušné časy jezdila ve Zlíně i Klára Šimánová. Čtrnáctiletá plavkyně, kterou tento víkend čeká start na prestižním středoevropském multiutkání v Praze, si vylepšila osobák na 200 kraul (2:09,77) a na 100 znak a 200 motýlek podala nejlepší letošní výkony.