Plavání - Světový šampionát bude bez Trutnovaček, Šimánová na středoevropské multiutkání

Pro plavecký oddíl TJ Loko FM Servis Trutnov skončila jedna kapitola letošní sezony, která vrcholila nominací na mezinárodní závody. Účast na mistrovství světa v Dauhá bohužel nedopadla. Jak Martina Elhenická, tak Aneta Pechancová kvalifikační limity na Českém poháru v Brně nezaplavaly. Očekávaná nominace Kláry Šimánové na multiutkání středoevropských států se potvrdila.

plavani2014-009 m

„Nejsem zklamaná. Věděla jsem, že je to daleko,“ poznamenala Martina Elhenická. K dosažení limitu na světový šampionát jí chybělo na osmistovce šest vteřin. „V Brně jsem si však udělala velký osobák, takže to bylo hlavní,“ dodala plavkyně, která se zlepšila o pět vteřin na 8:35,43. Závod s přehledem vyhrála. Na osmé příčce se ještě umístila Kateřina Holubová. Přibližně vteřina chyběla ke zdolání limitu na polohové stovce Anetě Pechancové, kterou čas 1:03,08 vynesl v Brně na třetí místo. Ještě jeden bronz z pohárového závodu zajistila Trutnovu Martina Elhenická na kraulové čtyřstovce. Plavkyně Loko se nyní budou připravovat na vrchol domácí sezony v krátkém bazénu - mistrovství republiky, jež se uskuteční před Vánocemi. Šimánová vítězně na prestižní soutěži v Polsku Do Wroclawi na prestižní podnik „Memorial Marka Petrusevcza“ se vydala trojice plavkyň (Šimánová, Kosinková, Lankašová). Nejlepší formu potvrdila reprezentantka Klára Šimánová, která zvítězila ve dvou disciplínách. Polohovou dvoustovku zvládla vítězně v novém oddílovém rekordu 2:25,40. Zvítězila též v nejkratším kraulovém sprintu v čase 27,81. Ve svých výstavních motýlkových disciplínách těsně prohrála s reprezentantkami Polska a obsadila 2 x 3. místo (50m 29,76, 100m 1:05,71 - oddílový rekord). Na třetím místě skončila i v soutěži o nejlepšího závodníka mítinku ve dvojboji (bodový součet dvou nejlepších disciplín). „ Jsou to velmi slibné časy před vrcholnými soutěžemi. Klára zaplavala, řekl bych, nad očekávání a jen potvrdila oprávněnost nominace na multiutkání středoevropských států za dva týdny,“ potěšilo trenéra Pavla Pokorného.

plavani2014-010 m

Mladí plavci zase rýžovali zlato

V Náchodě se minulý víkend konaly krajské přebory Královéhradeckého a Pardubického kraje v plavání deseti a jedenáctiletého žactva. Tato soutěž byla zároveň jediným nominačním závodem na poháry České republiky v Plzni. Trutnováci potvrdili, že v kraji jsou absolutní špičkou ziskem 43 umístění na stupních vítězů (21 zlatých - 9 stříbrných - 13 bronzových). Z 21 plavců TJ Loko FM Servis se o medaile zasloužili - Malíková (5-1-0), Poláková (4-0-0), Kraková (3-0-0), Šutriepková a Jakub Pásler (2-2-2), Barvínková (2-0-1), Hůlková (0-3-3), Havelka (0-0-2), K. Pásler a Skořepa (0-0-1). Dalších 5 medailí přidali štafety (3-1-1). „ Je to dobrý příslib před republikovými poháry. Hlavně, aby všichni zůstali zdraví,“ přál si trenér Tomáš Břeň.