Trutnovští plavci „motýlkáři" byli skvělí v Polsku

Na mezinárodních závodech v polské Wroclawi se skvěle prezentovali plavci TJ Loko FM Servis. Vybojovali celkem 18 cenných kovů, z toho bylo osm vítězství a do sbírky přidali po pěti druhých a třetích místech.
plavani2014-008 mVe výborném světle se představila především reprezentantka Klára Šimánová, která všechny své čtyři starty proměnila ve vítězství (50 a 100 metrů motýl a 200 VZ a PZ). Po soustředění SCM si společně s Klárou výborně vedla také Karolína Šolínová, která zvítězila v závodě na 200 VZ a třikrát obsadila stříbrnou příčku.

Vítězství v závodě na motýlkářské stovce si také připsal Jakub Pásler. Znakařskou stovku vyhrála Dominika Brádlová, která byla ještě třetí na 50 kraul. Dvoustovku polohově ovládl Matyáš Nývlt, jenž přidal ještě stříbro a bronz.

Bronzové medaile vylovili také Filip Vlček v novém oddílovém rekordu jedenáctiletých na 100 metrů znak (1:17,82) a Michaela Kosinková (200 VZ). V nabité polské konkurenci se neztratily ani štafety na 4 x 50 metrů. Chlapci (Vlček, Hlavsa, Nývlt, Pásler J.) dohmátli stříbrní, děvčata (Malíková, Kraková, Brádlová, Šolínová) bronzová.