Krajské přebory přinesly plavcům předvánoční nadílku medailí

Trutnov - Minulý víkend se v Náchodě konaly Krajské přebory deseti a jedenáctiletého žactva, které jsou pro nadějné plavce vstupenkou na mistrovské soutěže. Ve velké konkurenci oddílů z východočeského regionu mladí plavci z TJ Loko FM servis Trutnov vynikajícími výkony vybojovali 47 cenných kovů.

Za jedenáctileté plavce na nejvyšší stupeň pětkrát vystoupil Matyáš Nývlt a ke své sbírce zlata přidal jedno místo stříbrné. Neméně úspěšní byli: Karolína Šolínová se svými dvěma zlatými, dvěma stříbrnými a jednou bronzovou medailí, dále pak Šimon Hlavsa (0-0-4) a Tobiáš Pražák ( 0-1-0).

plavani-2013-42 m

Z mladších, desetiletých plavců si odnesli nejlepší umístění tito závodníci: Filip Vlček (5-1-0), Adéla Svobodová (4-2-0), Karolína Malíková (3-2-0), Jakub Pásler (1-2-2), Lucie Kraková (1-1-0), Adéla Barvínková (0-3-1), Kryštof Pásler (0-1-0) a Tomáš Haufer (0-0-2). Ve štafetách na 4X50m PZ a 4X50m VZ obsadili chlapci ve složení: Pražák, Hlavsa, Nývlt a Vlček krásné zlaté medaile. Děvčata Svobodová, Šolínová, Malíková, Kraková a Barvínková pak na stejných tratích vybojovala hezké druhé a třetí místo.

V České Třebové na krajských přeborech 12ti a 13ti letého žactva bojovalo o medaile (celkem 26 8-9-9) dalších sedm trutnovských plavců. Vynikajícími výsledky se mohla pochlubit Romana Lankašová, která šest svých startů proměnila ve zlato a jedno stříbro. Další umístění vyplavali: Lukáš Dvořák (1-4-1), Aleš Umlauf (1-0-0), Michaela Kosinková (0-2-1), Lukáš Kábrt (0-1-2), Jakub Mikyska (0-1-1) a Eliška Svobodová (0-0-4).

plavani-2013-042 m

Poslední listopadový mrazivý den nezkazil našim nejmenším plavcům TJ Loko FM Servis Trutnov chuť závodit a vydali se do jičínského bazénu na Krajský přebor devítiletého a mladšího žactva, který je krásným vstupem nejmladších plavců do „světa opravdového plavání". Na nejvyšší stupeň si dvakrát vystoupila Helena Poláková a ke dvěma zlatým medailím si nadělila navíc jednu stříbrnou a bronzovou. Výborné umístění s jedním zlatem a třemi stříbrnými medailemi obsadila Eliška Šutriepková a Simon Rajsner se stejným počtem medailí. Sbírku 16-ti medailí, které plavci Lokomotivy z jičínské pětadvacítky vylovili, doplnila Veronika Hůlková dvěma stříbry plus jedním bronzem a Tereza Mikešová medailí bronzovou.

Výborné vystoupení na závěr podtrhla chlapecká štafeta na 4x50m VZ, v nichž chlapci ve složení: Skořepa, Schreiber, Havelka a Rajsner obsadili hezké třetí místo. Těmito závody nejmladší plavci Lokomotivy Trutnov uzavřely svou letošní úspěšnou plaveckou sezonu.