Medaile z poháru ČR pro Romanu Lankašovou a Matyáše Nývlta

V Západočeském kraji se skutečnily zimní Poháry ČR desetiletého a jedenáctiletého žactva. Na tento vrchol plavecké sezony se podařilo kvalifikovat šesti jedenáctiletým a sedmi desetiletým plavcům trutnovského oddílu TJ Loko FM Servis, kteří měli možnost zažít neopakovatelnou atmosféru nejprestižnější soutěže jejich věkové kategorie.
tn Sokolov2

Jedenáctiletí žáci a žačky se utkali v krytém bazénu v Berouně, kde si čtyřikrát na stupně vítězů vystoupila výborná Romana Lankašová. Zlato vybojovala na 200 m znak, dvě stříbrné medaile na 100 a 200 m polohový závod, bronzové umístění na 100 m znak. Její další výkony byli dvě krásná pátá místa na 100 a 200 m volný způsob. Devátým místem se prosadil na 200 m znak Michal Papež a Lukáš Dvořák na 800m volný způsob. Dalšími účastníky byli Lucka Havelková, Aleš Umlauf a Jakub Mikyska, kteří také zaplavali velmi dobře.

tn Sokolov3

Z desetiletých si v Sokolově nejlépe vedl Matyáš Nývlt, který si odvezl hned dvě medaile. Stříbro vybojoval na 100 m prsa, bronzovou medaili na 400 m volný způsob. K medailím přidal krásné 4. místo na 100 m polohový závod a 5. místo na 200 m polohový závod i 200 m volný způsob. Do elitní desítky nejlepších se podařilo prosadit Kristýně Pradunové 4. místem na 100 m prsa a 9. místem na 50 m prsa. Karolína Šolínová obsadila 5. místo na 50 m motýl, 6. místo na 100 motýl, 9. místo na 100 m polohový závod a 400 m volný způsob. Z chlapců obsadil hezké 5. místo na 50m prsa Šimon Hlavsa, jenž se ještě umístil na 10. místě na 100 m prsa a 200 m polohový závod. Jeho oddílový kolega Antonín Lahučký přidal 10. místo na 50 m znak. Radost svými výkony nepokazili svým trenérům ani Tobiáš Pražák a Jaroslav Dušička, kteří sice do nejlepší desítky nenakoukli, ale dokázali si vytvořit pěkné osobní rekordy.

„Všem našim nejmladším plavcům patří poděkování za vzornou reprezentaci oddílu a výrazné výkonnostní zlepšení," chválila trenérka Jitka Šolínová.