Přes dvě stě sjezdařských nadějí závodilo o mistrovské tituly

Třídenní šampionát mladších a starších žáků v alpských disciplínách zavítal od pátku do neděle na svahy místních sjezdovek Hnědý Vrch a Javor. O mistrovské tituly se soutěžilo v disciplínách superobří slalom, slalom a obří slalom. „Super závody,“ potěšilo jejich ředitelku Blanku Sochorovou. Krásné počasí, tvrdá pista a 219 startujících. „Maximum bylo 220, takže jsme to měli těsně. Všichni však byli spokojení a neřešili jsme jediný problém,“ sdělila Sochorová za pořadatele z lyžařských oddílů TJ Slovan Pec pod Sněžkou a TJ Lokomotiva Trutnov.

Lyovn1

Na tratích se představili závodníci mladšího žactva ročníků narození 1999 - 1998 a staršího žactva 1997 – 1996. Hvězdou šampionátu se stala Veronika Čamková z Velkého Meziříčí. Patnáctiletá lyžařská naděje tamního Ski klubu ovládla mezi staršími žákyně všechny tři disciplíny.

Lyovn3

Vždy přitom porazila svou kolegyni z reprezentačního týmu Barboru Prudkou. Za touto dvojicí se dvakrát „na bedně“ umístila nejlepší trutnovská slalomářka na mistrovství, Klára Antošová. Závodnice Lokomotivy skončila třetí v Super-G a „obřáku“. Ve starších žácích měl vítězný hattrick na dosah Jan Kučera, vyhrál slalom a obří slalom. V Super-G jel však rychleji Jan Skořepa. I přesto se Kučera mohl radovat z triumfu v tzv. trojkombinaci. Její vítěz vzešel ze součtu nejmenšího počtu bodů ve všech třech disciplínách. V mladších žákyních byla v tomto směru nejlepší Petra Kotrlová a mezi mladšími žáky Tomáš Klinský, protože vítěz superobřího slalomu a obřího slalomu, Jan Zabystřan, ve slalomu speciál vypadl.