KUŽELKY - skvělý Marek Žoudlík a cenný bod z Rychnova

Marek ŽOUDLÍK byl jednoznačným strůjcem zisku velmi cenného bodu v dalším ligovém utkání 1. kuželkářské ligy dorostu v Rychnově proti dorostu STARTU.
Stále bez Evy Kammelové, která musela kvůli studijním povinnostem omezit účast na trenincích odjeli trutnovští dorostenci do Rychnova s touhou zabodovat.

Jako první nastupovali Marek Žoudlík a Petr Kotek. Začátek byl jak z říše snů, oba naši hráči vyhráli první čtvrtinu – 137:123 a 134:122, pak však přišel Kotkův „kolaps" a výkon 101 (proti soupeřovým 141) ho „vyhnal" na lavičku. Střídající David Ryzák přes dobrý výkon už nestačil ztrátu smazat. Ale Marek Žoudlík dál pokračoval ve skvělé hře a dosáhl trutnovského dorosteneckého rekordu – 553 a soupeř i přes střídání odešel poražen rozdílem 75 kuželek.
Marek Plšek tak nastupoval do utkání s náskokem 54 kuželek při stavu 1:1

Zde musím udělat malou sondu do pravidel utkání – utkání se nehrají jen na dosažený celkový výkon, ale rozhodující je počet vítězství v jednotlivých „čtvrtinách" každý hráč hraje 4 x 30 hodů a za každých 30 hodů lze v případě vítězství získat bod, při remize pak se oba o bod podělí. Vítězem je pak hráč, který dosáhne větší počet dílčích vítězství, teprve při stavu 2:2 rozhoduje výkon. Na konci utkání se pak družstvu, které dosáhlo vyššího výkonu v poražených kuželkách přiděluje 1 bod.
Tolik tedy ve zkratce k pravidlům – Žoudlík vyhrál 4:0 a 553:478, Kotek s Ryzákem dosáhli sice remizového bodového stavu 2:2, ale lepším výkonem (513:492) získali hlavní bod domácí.

Takže Marek Plšek nastupoval za stavu 1:1 na body a s náskokem 44 kuželek – prohra o méně než 54 znamenala pak remizu v celém utkání. Bohužel, Markovi se hrubě nedařilo, prohrál 4:0 na dráhy, ale jen o 49 kuželek a těch 5 trutnovských kuželek do plusu rozhodlo o velmi cenné remize.

Poslední utkání letošního roku sehrají trutnovští dorostenci v Náchodě proti tamnímu Áčku, celku z 2. místa tabulky. Ale v Náchodě jsme nikdy nehráli špatně a tak určitě nejedeme bez nadějí.

START RYCHNOV : LOKOMOTIVA TRUTNOV                    „čtvrtiny"  body pro družstvo
Lepka a Abel           478    - 75    553  ŽOUDLÍK MAREK        0:4             0:1
                                                     Kotek Petr (235)
Hubáček                 513    - 54    492  Ryzák David (257)     2:2             1:0
Urbánek                  527    -  5    478  Plšek Marek              4:0             1:0
                           1518           1523                                0:1

Konečný výsledek utkání 2:2