Velká Cena Hulína v judu mláďat a benjamínků

Velká Cena Hulína v judu mláďat a benjamínků přilákala kluby z celé Moravy. Přes dvacet oddílů ( Ostrava, Brno, Olomouc, Zlín, Opava, Frýdek Místek, Přerov, Prostějov, Uherské Hradiště, Kroměříž, Mohelnice, Hranice ad. ). Na 205 závodníků se utkalo v prostředí tradiční Sokolovny. Ve skromných podmínkách, ale s velmi silnou konkurencí  vytvořili pořadatelé domácí atmosféru. České judo reprezentovali pouze borci z Lokomotivy Trutnov.

judo-15-2011_m

Trutnovská výprava mladých judistů

Na tento turnaj jsme kromně dvou ostřílených závodníků ( Radek Gottwald 04 a Petr Kudrna 01 ) postavili benjamínky méně zkušené ( Matěj Krčmář 03, Jakub Hátle 02 a Antonín Lonk 01 ).
" Čeřili jsme vodu ! ", aby si moraváci nedělili cenné kovy jen mezi sebou. Kluci vybojovali tři stříbrné medaile.
Radek Gottwald, postoupil do finálového pavouka z druhého místa ve skupině, kde prohrál jen s pozdějším vítězem Thodakem Scholzem ( SK KP Brno ). V semifinále porazil Michala Láníka ( Judo Kroměříž ) a ve finále opět podlehl o dva roky staršímu Scholzovi a získal druhé místo.
Petr Kudrna, svou skupinu vyhrál. První zápas ve finálovém pavouku nastoupil s Jakubem Hátlem ( Loko Trutnov ). Kluci si zápas užili. Kuba nenechal Péťovi nic zadarmo, dokonce utekl z nasazeného držení. Péťa podle předpokladu nakonec zvítězil. Přes Ondřeje Strašáka ( Sokol Dědice ) postoupil do finále, ve kterém prohrál s Patrikem Vašinou ( Femax Hranice na Moravě ), získal rovněž druhé místo.
Třetí stříbrnou medaili pro Trutnov, vybojoval Antonín Lonk. Dvakrát bojoval s Jakubem Součkem ( Judo Prostějov ), ale Součka nepřemohl.
Dílčí úspěch vybojoval i Jakub Hátle. Dvakrát zvítězil ve skupině a jako druhý postoupil do finálového pavouka, kde se smolně potkal s Kudrnou.
Matěj Krčmář, bojoval také " jako lev ", ovšem ze skupiny postupovali pouze první dva. A to se Matějovi nepodařilo.
Díky sponzorské firmě KaM, jsme si závody velmi užili. Nejen že jsme měli dopravu, pohoštění, pitný režim a nějaké ty mlsy zdarma, ale opět jsme získali další závodní zkušenosti. Do Hulína jsme dorazili o den dříve, spali jsme přímo v tělocvičně. Taková stezka odvahy noční sokolovnou a ranní rozcvička - velká legrace.