JUDO

Lokomotiva má další mistry republiky v judu

Trutnov - Oddíl juda trutnovské Lokomotivy má další mistry republiky, tentokrát v kategorii veteránů. Ve státní svátek na Den vzniku samostatného československého státu, mimochodem v den mezinárodního dne juda, bojovali v Praze o tituly národních šampiónů Jaroslav Linhart, Petr Vostřez, Vladimír Žižka a Rudolf Bradler.
tn dsc01834
Mistr Evropy a bronzový medailista z mistrovství světa Jaroslav Linhart neměl těžkou práci. Soupeř vždy věděl, že na Jardovu výkonnost nemá šanci. Horal z Malé Úpy pojal toto mistrovství jako trénink, ze kterého si domů odvezl mistrovský titul se zlatou medailí!

tn DSC01865

Největší překvapení měl na svědomí Petr Vostřez. Na závodní tatami se trutnovský dorostenecký mistr republiky vrátil po více než třiceti letech. Zúročil nepřetržitou tréninkovou přípravu a soupeřům „vypálil rybník". Házel jako za mlada.

tn DSC01839

V prvním zápase se potkal s Maďarem, který využil otevřeného mistrovství. „Pecan" souboj ukončil iponem technikou Ouči gary ve 26. sekundě. Před časovým limitem vyhrál i v souboji o zlato. Finálový zápas ukončil v jedenácté vteřině technikou Učimata.

tn DSC01863

MČR veteránů v judu

„Mladý veterán" Rudolf Bradler, který ze všech veteránských soutěží, kde se účastnil, přivezl vždy medaili, měl tentokrát smůlu. Zlatého medailistu z otevřeného mistrovství Rakouska si soupeři pohlídali. Dva vyhrané zápasy z pěti nestačily na medaili, obsadil čtvrtou pozici.

Vladimír Žižka je rovněž „mladý veterán". Účastník mistrovství světa na Sardinii měl zdravotní problémy. Po třetím vyhraném zápase musel ze zdravotních důvodů odstoupit z turnaje. Je to škoda, stačilo ještě jedno vítězství a mohlo to v zamotané skupině „cinknout".

V hodnocení družstev vybojovala Lokomotiva Trutnov osmé místo. Turnaje se zúčastnilo celkem 55 oddílů z České republiky, ale i Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa, Srbska, Polska a někteří jedinci i z dalších zemí, například Kazachstánu.