19. ročník Memoriálu Julia Tormy v boxu juniorů

Tak jako každý rok pořádala i letos Česká boxerská asociace v Praze Na Olšankách již 19. ročník Memoriálu Julia Tormy v boxu juniurů.Tento mezinárodní turnaj juniorů je pořádán na počest legendárního československého boxera Julia Tormy, olympijského vítěze a mistra Evropy.

Vít Štelzer

Tohoto turnaje se pravidelně zúčastňují reprezentační výběry z Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a České republiky. Do tohoto turnaje byl nominován v těžké váze Vít Štelzer z BC Loko Trutnov (sekundant a trenér Karel Kubec).
Víťa strašně chtěl a těšil se na finále a odvetu s Krajníkem, který porazil slovenského reprezentanta Adamečka vysoko 12:2. Smůla ale zastavila našeho boxera už v semifinále, kde na něho čekal polský reprezentant Damian Pasiek. První kolo pro Štelzera 3:1, ve druhém kole polský reprezentant srovnal na 5:5 a třetí kolo po velké bitvě 7:7. Na našem borci se projevila malá zápasová zkušenost ( 15 zápasů) a ke konci chyběl fond. Polák byl zkušenější, měl za sebou 43 zápasů, z toho 32 vítězných. Na pomocné body se z vítězství radoval polský reprezentant.
V boji o třetí místo na trutnovského Štelzera čekal slovenský reprezentant Simon Adamečko 96 kg - 198 cm. Víťa si tento zápas pohlídal a porazil slovenského borce 3:1 na body.
Ve finále těžké váhy zdolal CZE Karel Krajník - POL Pasiek Damian vysoko 19:2 na body.
Věřím, že pro Víťu je to další velká zápasová zkušenost z jednoho z největších turnajů a povede k ještě lepším výsledkům - okomentoval trenér Kubec.

Konečné pořadí: . místo CZE Krajník Karel, 2. místo POL Pasiek Damian, 3. místo CZE Štelzer Vít, 4. místo SVK Adamečko Simon.