Závod v orientačním běhu v Bernarticích měl hojnou účast

vyhlaseni-vitezu

Pozvánka na závod v orientačním běhu, pořádaný oddílem orientačního běhu Lokomotivy Trutnov 1. května, přilákala do Bernartic přes sedm stovek závodníků. Na zrevidované mapě Medvědí doupě postavil Jan Grundmann ml. celkem čtyřicet tratí pro různé věkové i výkonnostní skupiny běžců. Hlavní ženskou kategorii vyhrála Kristýna Kolínová z Kotlářky Praha, v hlavní mužské kategorii byl nejrychlejší Václav Kromanec ze Slávie Hradec Králové. Závodníkům se velice líbil vybraný závodní prostor, který je obtížný jak mapově, tak fyzicky. A taky vysoko hodnotili celkovou organizaci závodu. Pořadatelé tak navázali na loňský úspěšný ročník, který proběhl na stejném místě loni v říjnu.

Také letošní závod byl pořádán spolu s polským partnerem a to v rámci mikroprojektu  „S mapou a buzolou přes hranice", který je evidován po registračním číslem CZ.3.22/3.3.02/12.03088 a byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.