Box - úspěch mužské reprezentace v Maďarsku

Ve finále dva Češi, jedním z nich Luboš Velecký z Lokomotivy Trutnov

Turnaj se konal od 25.8. do 27.8. 2011. Tohoto turnaje se zúčastnil trutnovský boxer Luboš Velecký - díky sponzorům FV - Plast a Georgios Karadzos. Jeho los hned v úvodu byl trochu něšťastný, dostal za soupeře domácího Maďara Darmose ( 2 x 3.místo na MS. 2 x mistr Maďarska).

box08-011_m

Luboš Velecký

Darmos Joszef jasný favorit - zrodilo se však obrovské překvapení tohoto turnaje a Velecký, který dal do souboje  vše, zvítězil na body 4:1 a postoupil tak do semifinále, kde na něho čekal Angličan Waren Baister (opět mistr Anglie 2011). Souboj dvou stylů a stejně vysokých borců - hned v úvodu došlo k pár výměnám a po předním direktu a zadním háku který Velecký trvdě zasadil soupeři ho knockautoval. Vítězí Velecký v prvním kole k.o. Z druhé strany pavouka se do finále probojoval český reprezentant Vladimír Řezníček a tam na něho čekal trutnovský boxer Velecký. Byl to dlouho očekávaný duel a tento turnaj měl rozhodnout kdo bude reprezentovat českou republiku v kategorii 91 kg. Zápas se začal velmi opatrně a hodně se taktizovalo, fyzicky dobře připravený Velecký tlačil svého soupeře a zvítězil tak 3:2 na body. Velecký se tak stal jediným Čechem, který na tomto mezinárodním turnaji zvítězil ve své kategorii a zajistil si tak účast na MS v Baku v Azerbajdžánu.
Ve stejnou dobu se konalo ME v Dablinu Juniorů. Jako zástupce trutnovské TJ Loko se ho účastnil trenér Kubec Karel. Byla to jeho premiéra v reprezentaci a jak uvedl, velká zkušenost.