Mezinárodní turnaj v judu - "Memoriál Václava Prokeše"

O víkendu 2. a 3.4. se v severočeských Teplicích konal mezinárodní turnaj v Judu - Memoriál Václava Prokeše. Turnaj vysoké úrovně přilákal i judisty ze zahraničí, především z Německa.
V sobotu bojovali ml. a st. žáci a v neděli koťata a mláďata.

judo-11-2011_m

Radek Gottwald

Na pěti tatami ( žíněnkách ) v krásném prostředí nové sportovní haly na Stínadlech bojovalo v průběhu víkendu téměř 400 závodníků. Vzhledem k technickým a organizačním komplikacím a také jarnímu počasí, jsme sobotní kategorie neobsadili. Trutnovské Judo reprezentoval v neděli pouze Radek Gottwald 04. V kategorii "koťata" ve váze 25,5 - 28,3 kg vstoupil do turnaje velmi dobře. První souboj s Jaroslavem Višněnským z TJ VTŽ Chomutov zvítězil deseti body po pěti sekundách. Druhý souboj s Tomášem Klazarem z JC Vyhlídka Ústí nad Labem zvítězil rovněž deseti body po deseti sekundách. Třetí souboj zvítězil opět předčasně deseti body po dobře provedené kombinaci nad Štěpánem Filipem z JC Kyklop Kamenice. Čtvrtý, velmi vyrovnaný souboj sváděl celé dvě minuty s Václavem Nováčkem z SJ Litoměřice, který jako jediný porazil pozdějšího vítěze. V tomto souboji Radek zvítězil díky aktivitě na jeden pomocný bod. Pátý, poslední zápas, jako jediný prohrál 0:5 s Ivanem Tomkem z SJ Litoměřice. I úpřesto, že z pěti zápasů čtyři zvítězil, skončil na třetím místě a vybojoval "pouze" bronzovou medaili. Bodový systém přinesl Radkovi trochu sportovní smůly.
Z Teplic nakonec odjíždíme spokojeni z pocitem dobře odvedeného juda.
V sobotu 9.4. vyjíždíme na VC České Skalice a podle zájmu v sobotu 16.4. do Budapešti na mezinárodní turnaj. Doufáme, že jarní počasí opět nesníží účast.